8 hodinový kurz pre autoškoly

Podľa nového cestného zákona o autoškolách, sú žiadatelia o vodičské oprávnenie povinní absolvovať kurz prvej pomoci v akreditovanej spoločnosti pre výučbu prvej pomoci. Potvrdenie je platné dva roky a teda si môžete kurz urobiť aj pred prihlásením do autoškoly. Preverte si platné organizácie na výučbu v Banskej Bystrici. Zoznam nájdete na stránke Ministerstva zdravotníctva pod heslom: akreditácia / Zoznam udelených akreditácií pre kurzy prvej pomoci.

Od marca 2009 prebiehajú školenia pre frekventantov kurzovj prvej pomoci v novej multimediálnej učebni, ktorá je plne vybavená audiovizuálnou technikou. Praktickú časť kurzu zabezpečujeme najkvalitnejšou technikou od spoločnosti Laerdal. Táto technika obsahuje digitálnu resuscitačnú figurínu, ktorá zaznamenáva a vyhodnocuje cvičnú resuscitáciu frekventanta.

Súčasťou praktickej časti je aj nácvik spriechodnenia dýchacích ciest pri dusení sa cudzím predmetom a nácvik obväzových techník na modeloch rôznych zranení. Preto kurz absolvovaný v našom školiacom stredisku Vás pripraví nielen teoreticky, ale hlavne prakticky na zvládanie krízových situácií spojených s poškodením zdravia.

 

Kurzy prebiehajú v školiacom stredisku v Banskej Bystrici a vo Zvolene.

934101