Decká za volant

http://www.europasc.sk/clanok/decka-za-volant

Od 17. februára do 2. marca sa centrálny priestor Europa SC zmenil na to najväčšie dopravné ihrisko kde sa deti hravým a bezpečným spôsobom môžu naučiť základné pravidlá cestnej premávky! Zúčastnili sme sa ho aj my!

Od 17. februára do 2. marca sa centrálny priestor Europa SC zmenil na to najväčšie dopravné ihrisko kde sa deti hravým a bezpečným spôsobom môžu naučiť základné pravidlá cestnej premávky! 

Súčasťou sú tiež víkendové workshopy (19. a 26. februára 2017), ktorých sme sa s dobrovoľníkmi Slovenského Červeného kríža zúčastnili spolu s Policajným zborom SR a Hasičským a záchranným zborom. 

Dobrovoľníci SČK vám boli k dispozícii na stanovišti s prvou pomocou, kde ste si mohli na figurínach prakticky vyskúšať kardiopulmonálnu resuscitáciu – takzvané "oživovanie" človeka aj s pomocou AED, či prvú pomoc pri dusení. 

Počas workshopov sme dvakrát za deň pripravili fingovanú detskú nehodu, pri ktorej pre ukážku "zasahovali" Hasiči, zdravotníci zo Slovenského Červeného kríža a Policajti. Hasiči najprv "nehodu" zabezpečili,  zdravotníci ošetrili namaskovaných zranených a nakoniec policajti dali účastníkom "fúkať" a zadokumentovali nehodu.

(Foto: Europa SC Banská Bystrica)