Projekty mládeže

9352

MLÁDEŽ ZA ZÁCHRANU ŽIVOTOV

Projekt Mládež za záchranu životov je zameraný na ukážku práce Mládeže Slovenského Červeného kríža v oblasti prvej pomoci a taktiež na dôležitosť ovládania prvej pomoci v praxi. Podarilo sa nám zorganizovať už 4. ročníky tejto akcie, ktoré sa konali na Námestí SNP vo Zvolene. Každý rok sme v strede námestia nafingovali nejakú nehodu –  či už automobilu s automobilom, automobilu s motocyklom alebo cyklistom a pod. V spolupráci s Hasičským a záchranným zborom zo Zvolena sme verejnosti odprezentovali ukážku ako asi vyzerá vyprostenie a ošetrenie zranených účastníkov nehody. 

Okrem toho súčasťou programu boli aj ukážky psovodov Služobnej kynológie Policajného zboru a ukážky poslušnosti Psíčkarov Zvolen.

Počas celej akcie ste mali možnosť na stanovišti s prvou pomocou sa naučiť ako resuscitovať človeka, na stanovišti VŠZP si dať spraviť bezplatný skríning tela či zabaviť sa so svojimi ratolesťami na stanovišti detského kútika, ktorý si pripravilo SCVČ Heuréka.

Ďalší ročník tohto projektu by sme radi zorganizovali už v Banskej Bystrici, kde by sme radi zapojili do projektu širšiu verejnosť.

Celá fotogaléria z 4. ročníku MZZŽ 2015 – https://www.facebook.com/pg/sckzvolen/photos/?tab=album&album_id=704436836355553

                  

    

 

KAŽDÝ MÔŽE BYŤ HRDINOM

Tento projekt sa nám zatiaľ podarilo zorganizovať len raz a to v priestoroch Europa Shopping Centre vo Zvolene. Po nákupnom centre boli rozmiestnené stanovištia s rôznymi zraneniami, resuscitáciou, detským kútikom či meraním tlaku pre starších. Účastníci si mohli vyskúšať prvú pomoc v praxi a taktiež sa naučiť správne postupy pri jednotlivých zraneniach. Každý z účastníkov, ktorý absolvoval všetky stanovištia dostal "certifkát" hrdinu prvej pomoci. 

Hlavným cieľom projektu je priblížiť širokej verejnosti základy a zásady poskytovania prvej pomoci, ktoré chceme prezentovať hravou, zábavnou a hlavne zaujímavou formou. Chceme ľuďom umožniť vyskúšať si prvú pomoc v praxi a ukázať im fakt, že prvá pomoc nie je vôbec ťažká ani zložitá a zachrániť život môže každý. Starším ľuďom by sme radi ukázali, že my mladí na nich nezabúdame a chceme im pomôcť. A to nielen v rámci projektu, ale aj v každodennom živote či už maličkosťou ako je pomoc s nákupom. Tiež chceme poukázať na fakt, že je dôležité oboznamovať deti s prvou pomocou už od detstva, aby si vytvárali určité návyky v tomto smere. Cieľom projektu je taktiež poukázať na dobrovoľnícku prácu a aktivity Slovenského Červeného kríža. Taktiež chceme motivovať mladých ľudí k dobrovoľníckej činnosti, akou môže byť aj darcovstvo krvi alebo poskytovanie prvej pomoci.

Celá fotogaléria z akcie "Každý môže byť hrdinom" – https://www.facebook.com/pg/sckzvolen/photos/?tab=album&album_id=604376186361619