COVID-19 informácie nielen pre verejnosť

pre efektívnejší boj s coronavírusom COVID-19 sme pripravili niekoľko jednoduchých postupov a pravidiel, ktorých dodržiavanie nám pomôže potlačiť šírenie nákazy. Obrázky a postupy si môžete prezrieť kliknutím na obrázok, avšak pokiaľ by ste obrázok chceli šíriť, nižšie si ich môžete stiahnuť. Ďakujeme za dodržiavanie týchto jednoduchých pravidiel.

Na stránke https://www.standardnepostupy.sk/covid-19-informacie-a-postupy/  nájdete:

  • pravidlá hygieny,
  • správne nasadenie a snímanie rúška,
  • činnosti po príchode domov a veľa iných cenných rád. 

Počuli ste o sociálnom odstupe?

Spoločne môžeme spomaliť šírenie COVID-19 s vedomým úsilím udržiavania fyzickej vzdialenosti od ostatných ľudí. Osvedčilo sa, že sociálny odstup je jedným z najúčinnejších spôsobov ako znížiť šírenie choroby. Na spomalení šírenia choroby sa môže podieľať každý z nás svojou trpezlivosťou a spoluprácou. 

Návod na sociálny odstup:

pozdravte ľudí zamávaním namiesto potrasenia rukou, bozkom alebo objatím, zostaňte doma čo najviac (vrátane stravovania a zábavy), nakupujte a používajte verejnú dopravu v čase mimo špičiek, stretávajte sa virtuálne (napr. videohovory), usporiadajte virtuálne hry pre vaše deti, kde sa môžu spolu hrať, používajte technológiu na udržanie kontaktov s priateľmi a rodinou. využívajte donáškové služby potravín, alebo online nakupovanie, cvičte doma alebo vonku (izolovane od ostatných ľudí na 2 metre), pracujte z domu. 

Spolu to zvládneme 🙂

Ďalšie články