Darovanie krvi zamestnancami prevádzok Kauflandu

Organizovanie darovania krvi so spoločnosťou Kaufland si SČK vyskúšal po prvýkrát. Zamestnanci pracujúci v prevádzkach spoločnosti Kaufland v Michalovciach, Sabinove, Košiciach, Rožňave, Martine, Čadci, Žiline, Nových Zámkoch, Dunajskej Strede, Galante, Komárne, Banskej Bystrici, Brezne, Kežmarku, Starej Ľubovni, Bardejove, Seredi a v Hlohovci hromadne darovali krv buď na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc v Komárne a v Bardejove alebo v priestoroch Národnej transfúznej služby SR v Košiciach, Žiline a v Banskej Bystrici, či v rámci mobilného odberu, ktorý sa konal v Senici. Väčšina zamestnancov sa pritom rozhodla dobrovoľne darovať krv vôbec po prvýkrát. 
Na úspešnú jarnú akciu dobrovoľných odberov zamestnancov spoločnosti nadviažu ďalšie odbery krvi na jeseň, pokračovať budú v ďalších mestách Slovenska.

Slovenský Červený kríž vyzdvihuje zamestnávateľov, ktorí aktívne podporujú darovanie krvi svojimi zamestnancami. Dlhoročný partner SČK – spoločnosť Kaufland – tento rok s nadšením začal nábor darcov krvi v radách svojich zamestnancov na Slovensku.