8. máj – Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca

Bratislava, 7. máj 2021 – V roku 2020 Červený kríž a Červený polmesiac rozmanitým spôsobom pomohol  v priemere každému dvanástemu človeku na svete. V rámci tejto celosvetovej humanitárnej siete to bol neuveriteľný rok. Rok plný neúnavnej práce a odhodlania. Aj Slovenský Červený kríž pocítil vplyv a následky pandémie koronavírusu. Náš personál a dobrovoľníci každodenne zabezpečovali, aby zraniteľné obyvateľstvo a ľudia v núdzi mali nielen vedomosti, ale tiež prostriedky na  ochranu pred koronavírusom.

8. mája, v deň narodenín zakladateľa Červeného kríža Henryho Dunanta, chceme osláviť  prácu a zanietenie celého hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

„Celosvetovým sloganom pre tohtoročné oslavy je veta Spolu sme NEZASTAVITEĽNÍ. Cítime to rovnako – aj naši zamestnanci a dobrovoľníci sú vytrvalí a nič ich nezastaví. Okrem každodennej bežnej práce sme nezostali ľahostajní a podali sme pomocnú ruku nielen jednotlivcom, ale i zdravotníkom a štátu“, hovorí Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.


Okrem tradičnej osvety v oblasti bezpríspevkového darcovstva krvi, prvej pomoci, poskytovania širokého spektra sociálnych služieb a humanitárnej pomoci je Slovenský Červený kríž naďalej v teréne a výrazne prispieva k zmierňovaniu dopadu pandémie COVID-19 na obyvateľstvo.

Ďalšie články