Výzva pre dobrovoľníkov humanitárnej pomoci v teréne

Určite  všetci sledujete situáciu u našich východných susedov, ktorá sa nás bezprostredne dotýka. Čelíme ďalšej ťaživej situácii, avšak je to príležitosť zomknúť sily a ukázať našu jednotu a schopnosť pomôcť ľuďom, ktorí  sú na pomoc odkázaní.

SČK chce byť pripravený na  prípadnú asistenciu v takzvaných hot-spotoch v priestoroch hraničných priechodov s Ukrajinou, tzn. miestach zhromaždenia osôb prichádzajúcich na územie Slovenska v dôsledku vojenských operácií v susednej krajine. Taktiež pripadá do úvahy pomoc v tábore, ktorý sa používa pre utečencov v Humennom.

Z uvedeného dôvodu SČK hľadá dobrovoľníkov,   ktorí sú ochotní  a môžu sa zapojiť do pomoci ľuďom v teréne, to znamená vycestovať na pomoc do jednotlivých okresov  na východe Slovenska  (HE, TV, MI, SV, SK) na prestriedanie už zapojených ľudí .

Naším zámerom je urobiť si aktuálny prehľad s koľkými dobrovoľníkmi sa dá v rámci SČK v najbližších dňoch  počítať.

 V prípade, že ste ochotní a môžete sa do pomoci na východe Slovenska zapojiť, prosím, vyplňte dotazník na tomto linku: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc99PWvIcIDHrGxiHPl4wK9KGkHaoblK0JzdGwjcQIhk4y-pw/viewform?usp=sf_link

Ďakujeme.

Ďalšie články