Šikana, kyberšikana, diskriminácia a iné formy obťažovania.
Šikana, kyberšikana, diskriminácia a iné formy obťažovania, toto bude téma stretnutia učiteľov zdravotníkov 21.4.2016 o 8:30 v priestoroch Slovenského Červeného kríža v Humennom.
Šikanovanie, kyberšikanovanie, diskriminácia a iné formy obťažovania učiteľov a žiakov, ktoré sa zrodí v školskom prostredí, sa najčastejšie prejavuje prostredníctvom urážok, zosmiešňovania a ohovárania cez sociálne siete, blogy, maily a sms-ky.
Toto stretnutie bude viesť odborníčka na túto tému, JUDr. Andrea Kanoczová.
JUDr. Andrea Kanoczová, pôsobí ako mediátorka a lektorka, je členkou Asociácie mediátorov Slovenska a iných mimovládnych organizácií.
Absolvovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a rigorózne štúdium so zameraním na pracovné právo a právo sociálneho zabezpečenia na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Absolvovala niekoľko odborných sociálno-psychologických výcvikov zameraných na komunikáciu, asertivitu, riešenie konfliktov, mediáciu a facilitáciu.
Svoju profesionálnu prax začala na právnom oddelení úradu práce (teraz ÚPSVaR), neskôr pôsobila na Okresnom súde v Humennom.
Od roku 2007 pracuje pre Slovenské národné stredisko pre ľudské práva na rôznych pozíciách. Dlhodobo sa venuje právnemu a sociálnemu poradenstvu, zastupuje obete diskriminácie v právnych sporoch. Ako lektorka prednášala na niekoľkých medzinárodných konferenciách, pôsobila ako expertka a koordinátorka v rámci celoslovenských i regionálnych projektov zameraných na rovnaké zaobchádzanie a ochranu ľudských práv. Poskytuje odborné poradenstvo rôznym organizáciám a samosprávam pri riešení konfliktov. Bola členkou niekoľkých expertných tímov, ktoré prípady nerovnakého zaobchádzania riešili nielen súdnou cestou, ale aj s využitím mediácie a facilitácie – napríklad medzi etnický komunitný spor medzi obyvateľmi obce, riešenie pracovnoprávnych sporov ako napríklad šikana, sexuálne obťažovanie, diskriminačné inzeráty, ale aj vyriešenie problému zdravotne postihnutých v prístupe k službám a zdravotnej starostlivosti. Výsledky ich práce sa premietli aj do legislatívnych zmien.
Od roku 2014 pôsobí ako registrovaná mediátorka a presadzuje riešenie konfliktov tzv. nenásilnou komunikáciou. Vyvíja úsilie, aby sa konflikty v školách, pokiaľ je to vhodné, riešili mimosúdnou cestou formou mediácie a peer mediácie (rovesnícka mediácia).
Profesionálne sa špecializuje aj na boj proti domácemu násiliu a ochrane práv detí.
Je spoluautorkou niekoľkých publikácií, komentára k antidiskriminačnému zákonu a odborných článkov zameraných na ochranu ľudských práv a právnu pomoc v prípadoch nerovnakého zaobchádzania.
Šikana, kyberšikana, diskriminácia a iné formy obťažovania
Ďalšie články
Spustenie prepravnej služby
Prepravná služba SČK Humenné začala od 4.5.2020 opäť s prepravou klientov . Uvedenú službu môžeme prevádzkovať za podmienok: - osoba...
Dôležitá informácia
Na základe aktuálnej situácie, ako aj v nadväznosti na opatrenia Ministerstva zdravotníctva SR, Úradu verejného zdravotníctva SR a Ústredného krízového...