Kontroly poskytovania prvej pomoci

SČK a Policajný zbor SR aj tento rok pokračujú v preverovaní znalostí poskytovania prvej pomoci u vodičov na slovenských cestách. 

Bezpečnosť na cestách

Prvý prázdninový týždeň bude na cestách opäť rušno. Slovenský Červený kríž a Policajný zbor SR na základe vzájomnej dohody o spolupráci aj tento rok pokračujú v preverovaní znalostí poskytovania prvej pomoci u vodičov na slovenských cestách.

Slovenský Červený kríž sa pripojil k iniciatíve a výzve Európskej charty o bezpečnosti cestnej premávky s cieľom znížiť počet obetí dopravných nehôd. Preventívna akcia SČK a PZ SR sa začína v pondelok 6. júla a potrvá do piatku 10. júla. Dobrovoľníci a zamestnanci SČK preveria úroveň vedomostí vodičov v oblasti poskytovania prvej pomoci, príslušníci PZ SR sa zas zamerajú na kontrolu autolekárničiek.

V roku 2014 bola len polovica oslovených vodičov úspešná v správnom poskytnutí prvej pomoci. Dúfame, že tento rok budú oslovení vodiči vedomostne aj prakticky zdatnejší. Absolvovať 8-hodinový kurz prvej pomoci raz za život – pri získaní vodičského oprávnenia – nestačí, vedomosti a zručnosti si treba pravidelne obnovovať. Všetkých preto pozývame na kurzy prvej pomoci, ktoré môžete absolvovať v ktoromkoľvek z 38 spolkov Slovenského Červeného kríža aj počas dovolenkového obdobia. Viac na http://kurzy.redcross.sk/kurz_prvej_pomoci_-_8_hodin