Pomáhame potravinami 2021

Vyhodnotenie zbierky

Spoločnosť Kaufland a Slovenský Červený kríž už ôsmy rok spoločne zorganizovali projekt Pomáhame potravinami. Kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii prebiehal projekt v roku 2020 v obmedzenom režime. Tento rok prebiehal zber potravín opäť naplno a 14. októbra sa v každej predajni Kauflandu na Slovensku k dobrovoľníkom z radov SČK pridali aj zamestnanci Kauflandu. Spoločne zabezpečovali zbieranie potravín od zákazníkov a ich následné balenie. Do zbierky sa na celom Slovensku zapojilo 16 290 darcov. Vďaka ich štedrým darom sa v nasledujúcich dňoch podarilo pripraviť 2 818 potravinových balíkov, ktoré dobrovoľníci následne distribuovali predovšetkým mnohopočetným rodinám, sociálne slabším občanom, seniorom a iným ľuďom, ktorí sa, často nie vlastným pričinením, ocitli v sociálnej núdzi. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto pomoci zapojili, medzi nimi bolo 707 dobrovoľníkov SČK, ktorí tomu spolu venovali takmer 5 000 odpracovaných hodín. 

„Jeden celý októbrový deň strávený v predajniach Kauflandu sa pre ľudí z Červeného kríža stal už tradíciou. Do tejto celoslovenskej akcie sa ich zapájajú stovky. Zákazníkov častokrát netreba o darovanie potravín ani žiadať, prichádzajú sami. Táto solidarita nás vždy poteší. A túto dobrú energiu následne posunieme prostredníctvom potravinových balíčkov ďalej.“ generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová. 

Pomáhame potravinami v Košiciach

Milý pozdrav ako prejav vďačnosti od staršej pani (seniorky) z Košíc

V Kauflande v Dolnom Kubíne sa do zbierky zapojilo 13 dobrovoľníkov zo Slovenského Červeného kríža a ďalší dvaja dobrovoľníci z Kauflandu. Vďaka takmer 250 darcom potravín sa podarilo pripraviť 52 balíkov a potešiť najmä mnohopočetné rodiny s deťmi, sociálne slabších občanov, seniorov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím.

Viac ako jednu tonu potravín vyzbierali dobrovoľníci v Malackách

Tlačová správa

Spoločnosť Kaufland a Slovenský Červený kríž už ôsmy rok spoločne organizujú projekt Pomáhame potravinami. Ten sa koná vždy v októbri pri príležitosti Svetového dňa výživy.

Jeho cieľom je pomôcť potravinami ľuďom v núdzi po celom Slovensku. Za ostatných 7 rokov spoločnosť Kaufland a jej zákazníci vo všetkých predajniach darovali viac ako 293 ton potravín.

Počas tohto ročníka sa k dobrovoľníkom z radov SČK pridajú aj zamestnanci Kauflandu. V každej predajni sa postarajú o zbieranie potravín od zákazníkov a následné balenie vyzbieraných potravín. Balíky sa v nasledujúcich dňoch distribuujú ľuďom v núdzi. Sú určené najmä pre mnohopočetné rodiny, sociálne slabších občanov, seniorov, či iných ľudí, ktorí sa, často nie vlastným pričinením, ocitli v sociálnej núdzi.

Obsah balíkov je starostlivo zostavený tak, aby si z neho mohla každá rodina pripraviť niekoľko plnohodnotných teplých a výživných jedál.

Zbierka Pomáhame potravinami sa koná vo štvrtok 14. októbra 2021. Aj vy môžete prispieť a podporiť túto zbierku nákupom v ktorejkoľvek predajni Kauflandu na Slovensku a následným darovaním trvanlivých potravín. Najvhodnejšie sú napríklad zeleninové, ovocné či mäsové konzervy, múka, ryža, pochutiny, soľ, cukor, med, čaj, mlieko, sušienky a podobne.

Ďakujeme!