Pomáhame potravinami 2022

POMÁHAME POTRAVINAMI 2022 

Už deviaty rok organizuje obchodný reťazec Kaufland v spolupráci so Slovenským Červeným krížom zbierku Pomáhame potravinami. Uskutoční sa 13. októbra pri príležitosti Svetového dňa výživy. Darujte aj vy trvanlivé potraviny v ktorejkoľvek predajni Kauflandu počas celého dňa a pomôžte ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii.  

V deň zbierky môžete po celý deň nakúpiť v ktorejkoľvek predajni Kaufland po celkom Slovensku trvanlivé potraviny a odovzdať ich priamo na mieste dobrovoľníkom Slovenského Červeného kríža aj zamestnancom Kauflandu, pre ktorých sa pomoc v tento deň stáva už tradíciou. V zbierke je každý jeden nákup dôležitý a pomáha. Darované trvanlivé potraviny sa potom roztriedia  do balíkov, z obsahu ktorých je možné pripraviť viaceré jedlá. 

AKO MÔŽETE POMÔCŤ? 

Vo štvrtok 13. októbra 2022 môžete v každej predajni Kaufland popri vlastnom nákupe  prispieť aj do potravinovej zbierky. Zakúpené potraviny odovzdáte po ich zaplatení priamo v predajni dobrovoľníkom. Odporúčame nakupovať trvanlivé potraviny, napríklad: instantné polievky, cestoviny, ryžu, cukor, soľ, múku, krupicu, strukoviny (fazuľa, hrach, šošovica), čaj, kávu, konzervy (mäsové, zeleninové, rybacie), lečo, kompót lekvár, med, olej, mlieko trvanlivé, puding, keksíky a čokoládu pre deti, oriešky, sušené ovocie a pod. 

„Ľudia na Slovensku nám osem rokov dokazovali, že sa vedia podeliť a osudy tých najzraniteľnejších im nie sú ľahostajné.  My v Červenom kríži veríme, že ľudskosť je základnou výbavou každého človeka a že vďaka takýmto projektom pomáhame nielen jeden druhému, ale aj samotnému dobru. Som presvedčená o tom, že deviaty ročník tohto projektu to opäť len potvrdí.“ dodáva Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.  

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.