Študentská kvapka krvi 2022

Slovenský Červený kríž opäť oslovuje verejnosť s témou bezpríspevkového darcovstva krvi. Kampaň Študentská kvapka krvi je zameraná hlavne na prvodarcov a mladých ľudí. Slogan 28. ročníka tejto kampane znie „Pripoj sa.“ a je výzvou, aby sa každý zdravý dospelý človek pripojil k darcom krvi. Študentská kvapka krvi 2022 sa začína 24. októbra a potrvá do 18. novembra 2022.

Každé dve sekundy niekto potrebuje krv
Slovenské nemocnice stále hlásia nedostatok krvi. Ľudia, ktorí transfúziu krvi potrebujú, sú väčšinou vážne chorí alebo zranení, ale častokrát ide o pacientov pri závažných operáciách a ženy pri komplikovaných pôrodoch. Každý z nich je odkázaný na jedného zdravého človeka, ktorý sa rozhodne preukázať dobrú vôľu a pôjde darovať krv. Darovanie krvi je nenáročný proces, ktorým však niekomu vieme zachrániť život. Štatistiky hovoria, že niekto na svete potrebuje transfúziu krvi každé dve sekundy.

Študenti, pripojte sa k darcom krvi
Kampaň Študentská kvapka krvi je zameraná najmä na študentov a prvodarcov. Spojitosť s medzinárodným dňom študentstva, ktorý si budeme pripomínať 17. novembra, nie je náhodná. „Študentov a mladých ľudí všeobecne vnímame ako nositeľov zmien a prelomových myšlienok. Slogan 28. ročníka: Pripoj sa. Wifi je aj na transfúzke je odľahčenou ale priamou výzvou. Veríme, že mladá generácia sa vie stále zapáliť pre dobrú vec a keďže sú vždy a všade online, majú veľký potenciál inšpirovať darcovstvom ďalších a ďalších ľudí,“ konštatuje Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Kto a ako môže darovať krv?
Všetky potrebné informácie nájdete na stránke: SČK – Daruj krv.

Kde sú odberové miesta?
Zoznam odberových miest nájdete tu: SČK – Kde môžete darovať krv.

Pripojte sa aj vy
Počas minulého ročníka kampane prišlo do odberových centier 20 816 darcov krvi. Krv nakoniec darovalo 18 384 z nich, z toho bolo 2 263 prvodarcov. Veríme, že tento rok sa k našej kampani pripoja ďalší darcovia. Ak by niekomu zdravotný stav alebo iné okolnosti nedovoľovali darovať krv, môže sa pripojiť k šíreniu tejto myšlienky a podporí túto kampaň na Facebooku alebo Instagrame.

Ďakujeme.

Kampaň Študentská kvapka krvi® je zapísaná v registri ochranných známok Úradu priemyselného
vlastníctva SR. Slovenský Červený kríž ju organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a
hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc.