Zbierka SČK 2016

Od 2. do 15. mája 2016 môžete v celoslovenskej zbierke podporiť Slovenský Červený kríž vo svojom meste.

Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca 2016 a celoslovenská zbierka Slovenského Červeného kríža

Bratislava, 3. máj 2016 – Začiatok mája je v 190 krajinách sveta časom osláv Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ktorý pripadá na 8. máj – deň narodenia zakladateľa Červeného kríža Henryho Dunanta. Pri tejto príležitosti aj Slovenský Červený kríž oslavuje – 4. mája v Primaciálnom paláci v Bratislave ocení tridsiatku dobrovoľníkov, dlhoročných pracovníkov a podporovateľov Slovenského Červeného kríža. V týchto dňoch tiež prebieha celoslovenská finančná zbierka na podporu Slovenského Červeného kríža.

Verejná zbierka SČK trvá od 2. do 15. mája – aj vo vašej obci či meste môžete preto v týchto dňoch stretnúť červenokrižiakov s pokladničkami. Touto zbierkou chce Slovenský Červený kríž apelovať na celú verejnosť, aby podporila jeho dlhoročnú širokospektrálnu činnosť vo všetkých regiónoch Slovenska. Cieľom zbierky je vyzbierať finančnú podporu na ďalší rozvoj tejto činnosti.

Červený kríža a Červený polmesiac pomáha v 190 krajinách sveta. Má 17 miliónov dobrovoľníkov. Slovenský Červený kríž je hrdý na to, že je súčasťou tohto celosvetového humanitárneho hnutia. Pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú, môžeme aj vďaka vášmu príspevku. Ďakujeme.

Konanie verejnej zbierky povolilo Ministerstvo vnútra SR a zbierka je zapísaná v registri zbierok.