Pomáhame potravinami 2021

Spoločnosť Kaufland a Slovenský Červený kríž už ôsmy rok spoločne organizujú projekt Pomáhame potravinami. Ten sa koná vždy v októbri pri príležitosti Svetového dňa výživy.

Jeho cieľom je pomôcť potravinami ľuďom v núdzi po celom Slovensku. Za ostatných 7 rokov spoločnosť Kaufland a jej zákazníci vo všetkých predajniach darovali viac ako 293 ton potravín.

Počas tohto ročníka sa k dobrovoľníkom z radov SČK pridajú aj zamestnanci Kauflandu. V každej predajni sa postarajú o zbieranie potravín od zákazníkov a následné balenie vyzbieraných potravín. V nasledujúcich dňoch sa distribuujú ľuďom v núdzi. Balíky sú určené najmä pre mnohopočetné rodiny, sociálne slabších občanov, seniorov, či iných ľudí, ktorí sa, často nie vlastným pričinením, ocitli v sociálnej núdzi.

Obsah balíkov je starostlivo zostavený tak, aby si z neho mohla každá rodina pripraviť niekoľko plnohodnotných teplých a výživných jedál.

Zbierka Pomáhame potravinami sa koná vo štvrtok 14. októbra 2021. Aj vy môžete prispieť a podporiť túto zbierku nákupom v ktorejkoľvek predajni Kauflandu na Slovensku a následným darovaním trvanlivých potravín. Najvhodnejšie sú napríklad zeleninové, ovocné či mäsové konzervy, múka, ryža, pochutiny, soľ, cukor, med, čaj, mlieko, sušienky a podobne.

Ďakujeme!

Ďalšie články