TheraSuit

Financovanie TheraSuit

Máte vo svojom okolí človeka, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním terapie TheraSuit? Podporte nás – Vyhlásenie 2% (3%)

Pomôžeme vám pri získavaní financií na rehabilitáciu  TheraSuit prostredníctvom nadácií a programu pre poistencov Dôvery.

Kontakt:  0948 050 225; fyzio.ke@redcross.sk / poradna.ke@redcross.sk


PREPLÁCANIE VÝDAVKOV NA ŠPECIÁLNE LIEČEBNÉ CVIČENIE

Radi by sme Vás informovali o možnosti podať si Žiadosť o poskytnutie mimoriadnej dávky sociálnej pomoci (výdavky spojené so špeciálnym liečebným cvičením) pre občanov s trvalým pobytom v mestskej časti Košice – Staré mesto.

Viac informácií:  Mestská časť Košice-Staré Mesto, Hviezdoslavova 7, 040 34 Košice. 

Tlačivo Žiadosť o poskytnutie mimoriadnej dávky sociálnej pomoci (výdavky spojené so špeciálnym liečebným cvičením):

https://kosice-city.sk/wp-content/uploads/2023/08/ziadost-o-poskytnutie-JDvHM-tlacivo-mimoriadna-davka-%C2%A7-7-ods.1-pism.-h-4.pdf

Informácie – VZN č. 5/2019 o poskytovaní sociálnej pomoci občanom:

https://kosice-city.sk/wp-content/uploads/2019/11/vyhlasenie-uplneho-znenia-VZN-c.-5-2019-2.pdf


Rehabilitačná metóda TheraSuit

Individuálny liečebný program TheraSuit stimuláciou centrálnej nervovej sústavy rozvíja dôležité funkcie potrebné pre pohyb v každodennom živote. 

Intenzívna liečba trvá 3-3,5 hodín v priebehu 4 týždňov.  Po 2 týždňoch dochádza k prvému zvýšeniu výkonnosti cvičiaceho. V priebehu 3.-4. týždňa dochádza k nárastu svalového tkaniva a k prehĺbeniu pamäťových stôp. „Dozvuky“ cvičenia sa prejavujú aj v priebehu ďalších týždňov po ukončení terapie.

Prínosyposkytuje vonkajšiu aktiváciu svalov pre stabilizáciu, obnovuje ontogenetický vývoj, normalizuje svalový tonus, zlepšuje koordináciu a rovnováhu, podporuje kontrolu hlavy a trupu, znižuje patologické vzorce, obnovuje nové a správne pohybové vzorce.

Indikácie: detská mozgová obrna, spastické postihnutia svalov, svalová hypotónia, pacienti po cievnej mozgovej príhode, po traumatických poraneniach mozgu a miechy, neuromuskulárne poruchy, ataxia.

Program v rozsahu 3-3,5 hodín denne v priebehu 4  týždňov zahŕňa:

 • Rašelinové zábaly
 • Oxygenoterapia
 • Neuromobilizácia
 • Cvičenie v obleku TheraSuit
 • Cvičenie v univerzálnej cvičebnej jednotke (CUJ) Pulley systém
 • Cvičenie v CUJ Spider
 • Záverečná relaxácia

Kontakty:

 • Sociálno-zdravotný úsek – dss.ke@redcross.sk; 0948 552 956
 • Fyzioterapeuti – fyzio.ke@redcross.sk; 0948 050 225

ODPORÚČAME THERASUIT PRE VÝBORNÉ VÝSLEDKY A POKROKY KLIENTOV

Účinnosť metodiky TheraSuit

Vyjadrenie pediatra: Pacient Nicolas absolvoval rehabilitačnú liečbu Therasuit. Výsledky liečby hodnotím veľmi pozitívne, Niki má spevnené svalstvo, je viac pohyblivejší, viac reaguje, lepšie papá. Jeho sychomotorický vývoj veľmi pokročil, začína sa dvíhať do sedu, otáča sa, čo predtým nerobil.

Ďalšie:

 • 7 r. dievčatko chodilo iba s držaním za obe ruky. Po tretej sérii terapii sa vie postaviť, ostáť stáť a chodí sama s barličkami.
 • 12 r. chlapec po štvrtej terapii vie sám stáť, sedieť, učí sa chodiť (nesedel, nikdy nestál)
 • 23 r. dievča z ochabnutého sedu po štvrtej terapii si vie kľaknúť a udržať vzpriamenú hlavu
 • 12 r. chlapec nestál, nepoužíval ruky po štvrtej terapii stojí samostatne s minimálnou oporou a sedí na fit lopte, vie udržať rovnováhu

Príbeh Maxa

https://redcross.sk/kosice-mesto/pribeh-maxa/