Červený kríž spustil novú stránku. Pomáha pri hľadaní nezvestných!

Červený kríž spustil novú webovú stránku: Pomáha pri hľadaní nezvestných!

Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) v spolupráci s 23 národnými humanitárnymi pobočkami, vrátane Bulharského Červeného kríža (BČK), spustil novú webovú stránku na pomoc pri pátraní po nezvestných osobách a pri zlučovaní rozdelených rodín www.tracetheface.org. Informovala o tom dnes bulharská tlačová agentúra BTA.

Na webovej stránke sa už zaregistrovalo 300 osôb. Možno na nej zverejniť fotografie ľudí, ktorí sú nezvestní z dôvodu konfliktov, migrovania alebo po prírodných pohromách a prerušili kontakt s rodinami. Zvyšujú sa tak šance, že nájdu svojich príbuzných. Zverejní sa len fotografia nezvestného a kontakt na jeho rodinu – všetky ostatné informácie (meno, miesto) sú dôverné a skryté.

Národným organizáciám Červeného kríža a Červeného polmesiaca sa každý rok ozvú stovky rodín, ktoré stratili kontakt so svojimi príbuznými niekde v Európe alebo na ceste do Európy. Pátracie služby národných pobočiek Červeného kríža sa pokúšajú týmto rodinám pomôcť nájsť príbuzných. Červený kríž tiež promptne reaguje na humanitárne potreby migrantov, poskytuje im prvú pomoc a pomáha vypátrať stratených ľudí, ktorí podnikajú nebezpečné cesty cez hranice.

Červený kríž spustil novú webovú stránku: Pomáha pri hľadaní nezvestných!

Ďalšie články