Ďalšia etapa potravinovej pomoci je za nami

     Včera sme ukončili už ôsmu etapu potravinovej a základnej materiálnej pomoci.  Zo 110 obcí nášho okresu prijali túto pomoc občania v hmotnej núdzi, ktorí spĺňajú kritériá stanovené Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny. Sú to väčšinou rodiny s viacerými nezaopatrenými deťmi, prípadne osoby – seniori so zdravotným postihnutím, ktorí nemajú príjem zo zárobkovej činnosti. Pre náš územný spolok je to práca náročná ako fyzicky tak aj psychicky, veď v tejto etape sme rozdali až 5 728 potravinových a 3 133 hygienických balíkov.

Pri expedovaní dennodenne cestujeme niekoľko desiatok kilometrov priamo do jednotlivých obcí, niekedy až do domovov príjemcov. Vďaka Nadácii Kia, ktorá nám nedávno darovala nové vozidlo je naša práca ešte transparentnejšia, kvalitnejšia a bezpečnejšia. Spoznávame osudy ľudí – mladých rodín, ktorí to nemajú v živote jednoduché a trápia sa s existenčnými problémami. Často žije v jednej domácnosti niekoľko generácií a ich príbytky sú naozaj veľmi skromné.

Spoznávame ľudí – seniorov, ktorí majú mnoho zdravotných problémov a sú nám vďační za každý balíček, ktorý im odovzdáme, za každú chvíľu, ktorú s nimi strávime.
Spoznávame bližšie aj našich dobrovoľníkov, ktorí nám ochotne pomáhajú pri odovzdávaní balíkov. Sú to aj pracovníci obcí a terénni sociálni pracovníci, ktorí neváhajú a pomáhajú nám pri oslovovaní konečných príjemcov aj pri výbere sekundárnych príjemcov.
Spoznávame dokonca aj krásy nášho kraja a aj po rokoch objavujeme zaujímavé, pre nás ešte neobjavené miesta.

Pre nás zamestnancov je to práca obohacujúca a po skončení každej takejto etapy si povieme, že naša práca je zaujímavá a má naozaj zmysel.

Včera sme ukončili už ôsmu etapu potravinovej a základnej materiálovej pomoci. Od začiatku mája sme do 110 obcí v okrese Košice-okolie vyexpedovali 5728 balíkov potravinovej pomoci.

Ďalšie články