Kvapka krvi – cena života

Náš projekt v oblasti darcovstva krvi "Staň s záchrancom života" pokračuje. Mobilné odbery na základných školách sú už niekde samozrejmosťou, v uplynulých dňoch sa do záchrany života zapojila aj Základná škola v Ždani. Pod heslom Kvapka krvi, cena života sa práve v jej priestoroch uskutočnil mobilný odber krvi.

Pripravili ho žiaci spolu so svojimi pedagógmi a pozvali naň všetkých, ktorí sú ochotní prispieť k záchrane života. Prišli aj niektorí učitelia, na čele s pani riaditeľkou, prvodarcovia i  celá rodina.  Žiaci samotní ešte krv darovať nemôžu, ale živo sa zaujímali o priebeh odberu. Viacerí aktívne pomáhali – vítali darcov, starali sa o občerstvenie, dávali darčeky… Mnohí so záujmom pozorovali priebeh odberu, pýtali sa na všetko, čo ich zaujímalo. To je tá správna výchova k darcovstvu! Veríme, že z nich raz tiež budú záchrancovia života.

ĎAKUJEME, ŽDAŇA!  Každá kvapka krvi  má svoju cenu!

Pod heslom "Kvapka krvi – cena života" sa v uplynulých dňoch uskutočnil mobilný odber krvi v Základnej škole v Ždani. Pripravili ho žiaci spolu so svojimi pedagógmi.

Ďalšie články