Ponožky pre ľudí bez domova

V studených januárových dňoch častejšie oceníme teplo našich domovov. Mnohí z nás si nevedia ani predstaviť, žeby sme museli riešiť takú základnú vec ako je teplá posteľ, alebo horúci čaj, ktorý si kedykoľvek môžeme dať v pohodlí svojej obývačky….

Nie každý má to šťastie, že má vlastný domov. Neďaleko Košic, v Bernátovciach, pri spaľovni odpadu z Košíc a okolia, žije komunita bezdomovcov. V týchto zimných mesiacoch je ich okolo 300. Oni nemajú to šťastie a nemajú vlastný domov. Ešte horšia je ich osamelosť, nešťastie, zranená duša, zatrpknutosť. … . Bieda, ktorá nemá obdobu. Ale nie sú na ulici, majú akú-takú strechu nad hlavou a hlavne nádej! Je tu totiž útulok OÁZA a jeho vedenie, ktoré sa snaží robiť všetko preto, aby žili podľa možnosti aspoň trochu dôstojne. Žijú v opustených hangároch bývalého Záhradníckeho podniku mesta Košíc. Stretli sa tu naozaj rôznorodí ľudia: chudobní, ťažko chorí, starí, bezvládni, osamelí, depresívni, alkoholici, psychicky chorí……každý je však ČLOVEK a určite si každý zaslúži aspoň základ ľudskosti.

Pred pár dňami nás požiadali o ponožky. Taká banalita ale zároveň v týchto dňoch taká podstatná potreba! Veľmi rýchlo a celkom neplánovane sme vyhlásili dobročinnú zbierku ponožiek… Ešteže sú sociálne siete 🙂 Podarilo sa! Dnes sme v Bernátovciach odovzdali 1030 párov pobožiek! ( a tiež niekoľko teplých búnd a nohavíc od pracovníkov Allianzu a našej kolegyne a znovu aj teplú polievku, dar nášho člena územnej rady a majiteľa reštaurácie Aries v Košiciach).

Ďakujeme všetkým štedrým darcom, najmä žiakom ZŠ v Moldave nad Bodvou a Družstevnej pri Hornáde, študentom Gymnázia sv. Tomáša Akvinského z Košíc, Hasičom z Moldavy nad Bodvou, zamestnancom Allianz na Štúrova 14, Košice, všetkým neznámym darcom, našim dobrovoľníkom a v neposlednej miere aj našim kolegom a kolegyniam, ktorí tiež prispeli nemalým počtom…. ďakujeme veľmi pekne! Veríme, že i takouto maličkosťou spríjemníme ťažký život týmto odkázaným ľuďom. Kiežby sa ich situácia zmenila k lepšiemu.

Ďakujeme každému, kto zareagoval na našu zbierku, ĎAKUJEME, ŽE NÁM POMÁHATE POMÁHAŤ!

V studených januárových dňoch častejiše oceníme teplo našich domovov. Mnohí z nás si nevedia ani predstaviť, žeby musel riešiť takú základnú vec ako teplá posteľ alebo horúci čaj, ktorý si kedykoľvek môžeme dať v  pohodlí našej obývačky.
 

Ďalšie články