Začala celoslovenská kampaň ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI

#nevyhovarajsa a príď aj ty darovať krv!

Možno to poznáte aj vy. Viackrát vám už prišlo na um, že by ste išli darovať krv, ale vždy vám do toho niečo prišlo? Naozaj ste chceli, no stále sa niekam ponáhľate. Raz na vlak, inokedy za kamarátmi alebo si poviete, že to ešte počká a jedného dňa sa určite pridáte. Jedného dňa…

No priznajme si – ak sme dospelí, zdraví a záleží nám na druhých, budeme hľadať výhovorky?

Hashtagom #nevyhovarajsa odštartoval Slovenský Červený kríž 24. ročník Študentskej kvapky krvi.
Do kampane sa svojimi krátkymi videami pridali známi i neznámi ľudia, ktorí prostredníctvom sociálnych sietí vyzývajú tých, ktorí ešte váhajú pri rozhodnutí darovať krv. Kampaňou chce osloviť najmä prvodarcov z radov študentov a mladých ľudí a zároveň zdôrazniť význam pravidelného darovania krvi.
Študentská kvapka krvi sa začala 15. októbra a potrvá až do 16. novembra 2018.

Krv môžete darovať každý pracovný deň na všetkých odberových miestach Národnej transfúznej služby SR (NTS SR ) – v Košiciach na Triede SNP 1 (poliklinika pred Novou nemocnicou v suteréne), vo vyhradených dňoch na oddeleniach hematologicko – transfúznych oddelení nemocníc (HTO) – u nás vo Vstupnom areáli U.S.Steel, Košice – Poliklinika a v Moldave nad Bodvou 26.10.2018 (štvrtok).

Všetky informácie nájdete na stránke www.redcross.sk. Darcom krvi sa môže stať každý človek, ktorý dosiahol minimálny vek 18 rokov, má potrebnú hmotnosť 50 kg a spĺňa základné zdravotné požiadavky.
• V deň odberu by sa mal darca dobre najesť, nemal by prísť nalačno
• Tesne pred odberom by mal vypiť aspoň pol litra tekutín
• Nemal by minimálne 8 hodín fajčiť
• 12 až 14 hodín nepiť alkohol
• Pred plánovaným odberom by si mal darca dopriať oddych
Všetky informácie o aktuálnych odberoch a o podmienkach darovania krvi nájdete na stránke www.redcross.sk, na Instagrame slovak_red_cross a Facebooku Slovenský Červený kríž – Spolu pomôžeme. Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúznymi oddeleniami (HTO) nemocníc. Ďalšími partnermi Študentskej kvapky krvi sú minerálna voda Lucka a PR agentúra NEUROPEA. Študentská kvapka krvi je zapísaná v registri ochranných známok Úradu priemyselného vlastníctva SR. Share

Od 15.10.2018 v rámci celého Slovenska prebieha kampaň ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI. Si mladý a túžiš urobiť dobrú vec? Poď darovať krv!

Ďalšie články