Valentínska Kvapka krvi 2016

Kampaň na podporu darcovstva sa zameriava na získavanie prvodarcov, avšak tiež je pripomienkou pravidelným darcom, že opäť môžu pomôcť.

Kampaň na podporu darcovstva sa zameriava na získavanie prvodarcov, avšak tiež je pripomienkou pravidelným darcom, že opäť môžu pomôcť.

V pondelok (8.2.) sa rozbieha 21. ročník kampane Valentínska kvapka krvi. Priamo v Prezidentskom paláci ju darovaním krvi otvorí hlava štátu Andrej Kiska za prítomnosti darcov krvi z radov Čestnej stráže prezidenta SR.

Kampaň Slovenského Červeného kríža (SČK) s podtitulom Príďte sa rozdať pre druhých prináša pre darcov zaujímavý spôsob, ako sa spojiť s tými, ktorým krv darujú. Napísaním krátkeho odkazu na pripravené valentínske pohľadnice môžu darcovia povzbudiť toho, kto v najbližších týždňoch krv dostane alebo nedávno dostal. Odkazy možno poslať aj cez stránku SČK na sociálnej sieti Facebook.

Celoslovenská kampaň Valentínska kvapka krvi na podporu darcovstva sa zameriava na získavanie prvodarcov, avšak tiež je pripomienkou pravidelným darcom, že opäť môžu krv darovať a pomôcť. Potrvá tradične päť týždňov nielen na odberných miestach, ale aj prostredníctvom mobilných odberov v školách, firmách a organizáciách v rôznych slovenských mestách a obciach. 

Valentínsku kvapku krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc.

TASR