Langenlois, Rakúsko

Medzinárodný kemp Mládeže Rakúskeho Červeného kríža

Miesto: Langenlois (malé vinárske mesto neďaleko Viedne)

Jazyk kempu: Anglický

Termín: 8.-22.7.2019

Vek: 16-23 rokov

Medzinárodný kemp Mládeže Rakúskeho Červeného kríža je udalosť, ktorá spája dobrovoľníkov z celého sveta, ktorí aktívne pracujú v rámci Červeného kríža/Červeného polmesiaca na lokálnej, či národnej úrovni.

Cieľom kempu je dať mládežníkom možnosť diskutovať o ich rozdielnych kultúrach, búrať predsudky a vytvárať priateľstvá na celý život. Každoročne sa kempu zúčastňujú dvaja mládežníci zo Slovenska, ktorí tak získavajú možnosť počas dvoch týždňov reprezentovať našu krajinu a spoznať množstvo ľudí zo všetkých kútov zeme!

Program, ktorý zabezpečuje skupina skvelých vedúcich (teamers), sa skladá z prednášok, výletov, maškarného plesu či národných večerov. Počas 14 dní budete mať možnosť sa naučiť množstvo zaujímavostí o iných krajinách a ich národných spoločnostiach i základy ich jazyka. Každoročnou tradíciou je návšteva Viedne i koncentračného táboru Mauthaussen. Samozrejmosťou je množstvo hostí- odborníkov, ktorý do Langenloisu so sebou prinášajú množstvo zaujímavých interaktívnych prednášok či debát, ktoré dávajú účastníkom úplne iný pohľad na fungovanie ČK/ČP vo svete.

Denný program je doplnený o množstvo zaujímavých podujatí- prijatie u starostu Langenloisu, karneval či návšteva typicky rakúskej vínnej pivničky Heuriger, kde budete mať možnosť sa zabaviť na rakúsky spôsob. Večery sú venované prezentácii krajín, kedy sa dvere kuchyne otvoria a vy môžete svojim priateľom pripraviť typické slovenské jedlá alebo ich naučiť spievať a tancovať slovenské ľudovky a následne večery patria už len diskotékam a zábave!

Vyvrcholením 2- týždňového pobytu je Festival of Nations, kedy pred veľkým obecenstvom odprezentujete Slovensko a následne i všetko, čo ste spolu so svojimi kamarátmi z celého sveta dosiahli. Po tom nasleduje diskotéka, ktorá bude jednou z najlepších v živote.

Chceš i ty prežiť tie najnezabudnuteľnejšie 2-týždne v živote? Chceš sa stať súčasťou veľkej medzinárodnej rodiny? Chceš nás reprezentovať? Tak neváhaj a prihlás sa! Najlepšie leto tvojho života sa už možno blíží!

Na medzinárodný kemp sa máš možnosť prihlásiť do 16.apríla 2019 a to tak, že napíšeš motivačný list  ( ktorý bude zahŕňať základné informácie o tebe a o tom, prečo by si sa práve ty mal kempu zúčastniť) v angličtine a následne ho zašleš so svojimi kontaktnými údajmi na mladez@redcross.sk.