Dom humanity v Trenčíne

Dom humanity SČK je sociálnym zariadením s celoročným pobytom.  Má kapacitu 32 miest z toho sú 3 miesta Špecializované zariadenie a 29 miest Zariadenie pre seniorov.
V DH SČK sa obyvateľom poskytuje stravovanie, ubytovanie a zaopatrenie. Obyvatelia sú ubytovaní v jednoposteľových, dvojposteľových izbách. DH SČK má vlastnú vývarovňu, kde sa pre obyvateľov pripravuje celodenná racionálna strava a využívajú ju taktiež aj dôchodcovia z okolia. Práčovňa zariadenia perie aj osobné veci obyvateľov DH. DH SČK je umiestnený uprostred veľkej záhrady. Je riešený bezbariérovo, v celom zariadení nie je ani jeden schod. V zariadení je zabezpečená 24 hodinová zdravotná starostlivosť a obvodná lekárka tu ordinuje každý utorok. Služby pedikérky a kaderníčky sa zabezpečujú externe.
Voľné chvíle obyvatelia trávia pozeraním televízie, čítaním kníh, prechádzkami v záhrade. Veľmi radi sa venujú aj ručným prácam. Besedy s členmi Jednoty dôchodcov ich oboznamujú s aktuálnym spoločenským dianím. V nedeľu navštevujú kaplnku v Biskupiciach.
Návštevy v zariadení sú povolené každý deň. V čase od 16 do 19 hod môžu návštevy aj na izby. Mimo tento čas návštevy sa vybavujú v spoločenskej miestnosti.

budova SCK v TN

 

Sídlo:
Dom humanity SČK, Stromová 5, 91101 Trenčín – Biskupice,
Tel/fax.: 032/ 652 85 19
Dom humanity: 032/ 652 26 90
Riaditeľka: 032/ 652 85 51
email: trencin@redcross.sk

Dokumenty na stiahnutie: