Valentínska kvapka krvi® 2020

Naše rozhodnutia menia svet. Každý deň sa môžeme rozhodnúť darovať krv ľuďom, ktorí s nádejou čakajú na uzdravenie. Zapojte sa aj VY do Valentínskej kvapky krvi a ukážte, že #LáskaLieči

Už celé štvrťstoročie sa nám darí spájať tému lásky a spolupatričnosti s darovaním krvi. „Láska lieči“ je sloganom 25. ročníka Valentínskej kvapky krvi®. Staňte sa súčasťou rodiny darcov krvi a pridajte sa k nám počas jubilejnej valentínskej kampane. Krv môžete darovať na pracoviskách Národnej transfúznej služby Slovenskej republiky, na hematologicko-transfúznych oddeleniach v nemocniciach na celom Slovensku, ale aj počas mobilných odberov krvi vo vašom okolí. V Bratislave vás radi uvidíme priamo na Valentína na mobilnom odbere s príslušníkmi Čestnej stráže prezidentky SR.

Valentínska kvapka krvi® prináša každoročne skutočné príbehy plné ľudskosti. Aj mladí ľudia z nášho tohtoročného kampaňového plagátu a banneru – Lucia, Rebeka, Vanesa, Kristína a Richard – otvorili pred dvoma rokmi svoj príbeh dobrovoľného bezpríspevkového darovania krvi. V roku 2018 boli všetci študentmi Gymnázia v Nových Zámkoch a spoločne zorganizovali medzi spolužiakmi prvý ročník Gymnaziálnej kvapky krvi, a to práve počas našej celonárodnej kampane Valentínska kvapka krvi®.

„Nevedeli sme, či budeme mať dostatok darcov, či sa akcia vydarí. Naši spolužiaci nás ale nesklamali a na darovanie čakali svedomito v rade, pretože chceli pomôcť“, spomína na svoj prvý zorganizovaný mobilný odber Richard Čanaky. Domáce známe prostredie školy a podpora kamarátov zahnala strach z ihly aj u Lucie, ktorá na fotografii daruje krv. Počas celého darovania stáli spolužiaci a kamaráti pri nej, podporovali a zabávali ju. Darkyňa Lucia odber krvi bez problémov zvládla a darovať krv už bola odvtedy niekoľkokrát. „V daný deň som žiaľ, krv darovať nemohol. Tento rok sa však určite pripojím k valentínskym darcom krvi. Prečo? Pre nás je to len chvíľa času strávená darovaním, ale pre ľudí, ktorí ju nevyhnutne potrebujú je to záchrana. Stačí tak málo a dokážeme im pomôcť“, uzatvára príbeh z fotografie Richard, ktorý je tiež dobrovoľným darcom krvi.

Zapojte sa aj VY do Valentínskej kvapky krvi® a ukážte, #LáskaLieči

Odbery krvi počas Valentínskej kvapky krvi 2020