Beh za sedem princípov

50. výročie siedmich základných princípov Červeného kríža a Červeného polmesiaca – Beh za sedem princípov –  #running4principles

Slovenský Červený kríž sa pri príležitosti 50. výročia siedmich základných princípov Červeného kríža a Červeného polmesiaca pripája k projektu Beh za sedem princípov –  #running4principles

Projekt inicioval aktívny dobrovoľník Rakúskeho Červeného kríža a nadšený športovec a maratónec Michael Dorfstätter, ktorý sa rozhodol v tomto jubilejnom roku odbehnúť sedem maratónov.

Každý maratón bude venovaný jednému zo siedmich princípov. Celý maratónsky projekt začína práve v Bratislave na ČSOB maratóne 29. marca 2015. Bratislavský maratón bude venovaný princípu UNIVERZÁLNOSŤ.

Michael odbehne 7 maratónov v týchto mestách a krajinách:
1. Bratislava, 29. marec 2015 – UNIVERZÁLNOSŤ
2. Zürich, 19. apríl 2015 – JEDNOTNOSŤ
3. Salzburg, 3. máj 2015 – DOBROVOĽNOSŤ
4. Ulm, 27. september 2015 – NEZÁVISLOSŤ
5. Budapešť, 11. október 2015 – NEUTRALITA
6. Ljubljana, 25. október 2015 – NESTRANNOSŤ
7. Verona, 15. november 2015 – ĽUDSKOSŤ

V každej krajine bude s Michaelom bežať skupina bežcov spomedzi zamestnancov, dobrovoľníkov a partnerov národnej spoločnosti Červeného kríža a práve slovenskí červenokrižiaci sa stanú prvými členmi Tímu Červeného kríža za sedem princípov. Aktívne sa priamo na maratóne v Bratislave zúčastní 24 bežcov za Slovenský Červený kríž, ktorí budú bežať v kategórii maratón, polmaratón a štafeta. Krokomery OMRON od spoločnosti CELIMED s.r.o. presne odmerajú, koľko krokov naši bežci spolu urobia počas bratislavského maratónu.

Do behu za sedem princípov – #running4principles – sa však môžete túto nedeľu zapojiť aj na diaľku, kdekoľvek ste a rozhodnete sa ubehnúť akúkoľvek vzdialenosť v mene našich princípov.

Prvý zo sledu siedmich maratónov bude venovaný princípu univerzálnosti, alebo svetovosti:
Červený kríž je svetová inštitúcia. V nej majú všetky národné spoločnosti rovnaké práva, zodpovednosť a povinnosť navzájom si pomáhať.

O našich siedmich princípoch sa dozviete viac na redcross.sk/principy