Študentská kvapka krvi 2023

V pondelok 23. októbra za začne 29. ročník Študentskej kvapky krvi – kampane na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Potrvá do 17. novembra. Jej cieľom je osloviť predovšetkým prvodarcov z radov mladých ľudí. Tento rok vstupujeme do kampane po boku nášho partnera – projektu Moja krvná skupina. V spolupráci s ním chceme osviežiť našu komunikáciu smerom k mladému publiku a osloviť ho predovšetkým v digitálnom priestore. V tomto duchu sa nesie aj tohtoročný vizuál a slogan kampane – Sharni svoju krv a život Ti dá like.

V rámci kampane chceme povzbudiť mladých ľudí, aby sa bezpríspevkové darcovstvo stalo prirodzenou súčasťou ich životného štýlu. Práve mladí ľudia sa tešia relatívne dobrému zdraviu a sú preto veľmi vhodnými adeptmi na pravidelné darovanie krvi. „V kampani sa tento rok budeme snažiť odpovedať aj na nepríjemné otázky, pre ktoré mladí ľudia môžu váhať, či krv darovať alebo nie. Ide napríklad o podmienky darcovstva po príležitostnom užití rôznych návykových látok alebo po tetovaní. Chceme budovať aktívnu základňu darcov v tejto vekovej kategórii, pretože nám chýbajú a práve v nich vidíme budúcnosť bezpríspevkového darcovstva krvi,“ zdôrazňuje Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Kampaň odštartuje v pondelok 23. októbra o 13.00 v priestoroch Internátu Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline v Bratislave. Študenti si tam budú môcť nechať zdarma zistiť svoju krvnú skupinu a dozvedieť sa viac o darcovstve krvi od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. Na podujatí sa zúčastní aj mladý influencer Oliver Oswald. „O darovaní krvi som nikdy nepremýšľal, až kým ma vlani neoslovili z Mojej krvnej skupiny, aby som sa stal ich ambasádorom. Pochopil som, že krv sa nedá ničím nahradiť a jediný spôsob, ako ju získať, je od darcov. Ja sám som už na vlastnej koži zistil, že darovanie krvi je v pohode. Je to hodina nášho času, ktorá niekomu zachráni život. A ten pocit stojí za to.“

Garantom neziskového projektu Mojakrvnaskupina.sk je zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Už viac ako desať rokov cez sociálne siete spája darcov krvi s ľuďmi, ktorí ju aktuálne potrebujú a na svojom webe má pre darcov aj aktívnu poradňu.

Aký máš Ty dôvod, prečo si ešte nedaroval krv?

Súťaž bola ukončená, výhercu/výherkyňu budeme kontaktovať čoskoro.

Dotazník je možné vyplniť od 17. 11. 2023 do 20.11. 2023 23:45. 
Zo všetkých vyplnených formulárov bude vylosovaný jeden výherca. Výhrou bude darčekový kupón na Kurz prvej pomoci (8 hodín) pre 2 osoby s platnosťou do 30.6.2024.
Výhercu budeme kontaktovať e-mailom.