Pomáhame potravinami

Kaufland Slovenská republika a Slovenský Červený kríž spojili svoje sily a prostredníctvom spoločného projektu  „Pomáhame potravinami“ organizujú každoročne v októbri celoslovenskú zbierku potravín.

Keďže obe spoločnosti majú svoje zastúpenie po celom území Slovenska, potraviny smerujú k ľuďom priamo v jednotlivých regiónoch. Potraviny dostanú najmä mnohopočetné rodiny s deťmi, sociálne slabší občania, seniori, núdzni.

História potravinovej zbierky

Pomoc spoločnosti Kaufland Slovenská republika

Spoločnosť Kaufland Slovenská republika  v.o.s. okrem pripravovanej zbierky poskytuje každoročne potravinové balíky, ktoré predstavujú približne 12 ton potravín.

Čo môžete darovať?

Pri vašich nákupoch v určenom termíne v Kauflande si môžete dať do nákupného košíka napríklad niektorú z týchto trvanlivých potravín a po zaplatení odovzdať dobrovoľníkom Slovenského Červeného kríža:

bujón, cukor, cestoviny, čaj, hrach, fazuľa, šošovica, kečup, kompót, kukurica, lečo, lekvár, mak, mäsová konzerva, med, trvanlivé mlieko, múka, olej, paštéta, puding, ryža, sardinky v oleji, soľ, sušené ovocie, trvanlivé sušienky, … 

Zapojenie dobrovoľníkov

Do celej akcie sa zapája takmer 500 dobrovoľníkov v rámci celého Slovenska. Toto číslo je vysoké a bez pomoci týchto ľudí, by sme projekt len ťažko vedeli realizovať v takomto meradle. Ich úlohou je oslovovať nakupujúcich v obchodných domoch Kaufland, podieľajú sa na zbere potravín, ich následnom triedení a balení do jednotlivých balíčkov. Samozrejme za pomoci dobrovoľníkov budú potraviny aj distribuované.

História pomoci prostredníctvom potravín v Slovenskom Červenom kríži

SČK realizoval formu pomoci potravinami už počas krízy v 30. rokoch 20. storočia. Reagoval tak na potreby spoločnosti a zriaďoval vývarovne polievok, či distribuoval potraviny do chudobnejších regiónov. Takúto pomoc dokonca organizoval aj pre zahraničie.
Ak sa pozrieme bližšie k súčasnosti, SČK sa v roku 2001 inšpiroval inými národnými spoločnosťami a priniesol kampaň „Deň boja proti hladu“. Formou potravín tak pomáhame ľuďom, ktorí aj na Slovensku trpia hladom.
Okrem tejto kampane poskytujú počas celého roka mnohé naše územné spolky stravu pre seniorov v špecializovaných vývarovniach, aj s donáškou priamo domov. Týmto zabezpečujeme pre nich minimálne jedno teplé jedlo denne a v mnohých prípadoch aj jeden z mála sociálnych kontaktov, ktorý osamelí ľudia potrebujú.
Samozrejme, medzi nezabudnuteľné aktivity patrí aj distribúcia potravinových balíčkov.