14 dní od zverejnenia výzvy pre dobrovoľníkov na šitie rúšok

Uplynulo už 14 dní od zverejnenia našej výzvy pre dobrovoľníkov na ušitie rúšok. Ušité rúška ste nám na ÚzS SČK Košice-mesto nosili priebežne, spolu ste ich priniesli 1850 ks ❗️

Chceme sa aj touto cestou veľmi pekne poďakovať za spoluprácu všetkým ochotným dobrovoľníkom, zamestnancom SČK, taktiež dobrovoľníkom z Gymnázia Poštová 9, ktorí ušili rúška z materiálu a podľa návodu, ktorý sme im dali alebo aj z vlastných zdrojov. 200 rúšok sme zatiaľ rozdali seniorom a invalidným dôchodcom, ktorí si prevzali u nás obed alebo cez donášku. Ale aj okoloidúcim popri Dome SČK počas výdaja obedov, ktorí rúško ešte nemali. 30 rúšok pre deti a 25 pre zamestnancov sa odnieslo do Detského domova v Košiciach. 15 rúšok (z toho 4 detských) sa odniesli aj do Zariadenia núdzového bývania. Na zabezpečenie ochrany našich dobrovoľníkov, ktorí roznášajú stravu seniorom, sa odovzdalo 20 rúšok. Taktiež sa rúška rozdali seniorom, ich rodinným príslušníkom a opatrovateľkám, ktorí sa starajú aj v týchto dňoch o týchto seniorov v domácom prostredí. Zariadeniam sociálnych služieb v meste Košice sa odviezli podľa nahláseného počtu.

 

Ušité rúška ste nám na ÚzS SČK Košice-mesto nosili priebežne, spolu ste ich priniesli 1850 ks! (pre viac info kliknite sem)

Ďalšie články