Oznamy pre darcov krvi

Vážení darcovia krvi,

vzhľadom na mimoriadnu situáciu na Slovensku spôsobenú koronavírusom a zavedeným prísnym opatreniam kvôli zamedzeniu jeho šírenia, sa všetky slávnostné oceňovania darcov krvi odkladajú na neurčito, minimálne do doby skončenia pandémie. Plakety budeme zasielať prednostne poštou.

V prípade požiadavky je možné sa dohodnúť e-mailom kosice@redcross.sk alebo telefonicky 0948 123 371 na inom spôsobe prevzatia.

Ďakujeme za pochopenie a porozumenie.

 

Darcovstvo krvi v čase pandémie Covid-19

Aj napriek pandémii spôsobenej koranavírusom sú v nemocniciach stále akútni pacienti, ktorí potrebujú naďalej k svojej liečbe krv. Krv sa nedá vyrobiť žiadnym chemickým procesom, vieme ju získať len od Vás – od dobrovoľných darcov krvi. Vyzývame preto ľudí, aby sa nebáli, prišli darovať krv a pomohli tak zachraňovať ľudské životy. Národná Transfúzna Služba v dôsledku mimoriadnej situácie spôsobenej novým koronavírusom COVID–19 zavádza NOVINKU: 🩸 Daruj krv – objednaj sa na presný čas. Na všetkých odberových pracoviskách máte možnosť objednať sa na darovanie krvi na presný čas.

Viac info na webe NTS SR: http://www.ntssr.sk/587/novinka-daruj-krv-objednaj-sa-na-presn-as?fbclid=IwAR1utOiJIjAPLNH-9ySXy4SZbMJDneX7gAXFoNVPhpTDVzk4EbrAD9PCL-U

http://www.ntssr.sk/588/vzva-na-darovanie-krvi-darcovia-krvi-s-u-ns-stle-vtan-pacienti-potrebuj-krv-aj-poas-pandmie

 

bezpríspevkové darcovstvo krvi v čase pandémie Covid-19 (pre viac info kliknite sem)

Ďalšie články